Szeptember 2-án 11 órai kezdettel az 1-4 éves gyermekeket és családjukat várják az Iparosotthon bábszínházi termébe, ahol a Harag György Társulat Brighella Bábtagozata az évad első bemutatóján egy babaelőadást tár a nagyközönség elé.
A Hangoló című produkció 25 perces, így a legkisebbek türelmét sem teszi próbára, ugyanakkor a nonverbális előadásban folyamatosan történik valami, ami leköti és megnevetteti a gyerekeket.
Nem ez az első alkalom, hogy a bábtagozat babaelőadást mutat be. A Ciróka című zenés-mondókás produkció hosszú évekig volt műsoron, Szatmárnémeti mellett pedig Erdély több városában és Magyarországon is megismertette a kicsiket a színházi előadások élményével.
„Bájos történet két pajtás kapcsolatteremtő próbálkozásairól, vidám játék a zene békítő és egymásrahangoló erejéről. A produkció látványvilágának megteremtésénél, a környezettudatosság jegyében, főleg újrahasznosított alapanyagok kerültek felhasználásra. A 25 perces játékidőn túl, a játszótérré alakult színpadon a gyermekek felfedezhetik és kipróbálhatják az előadás díszletét és hangszereit” – írja az előadás szinopszisa.
Az előadás ideje alatt és az előadás után is nyitva tart majd a bábszínház babaszobája, ahol fejlesztő játékok várják a kicsiket.
A produkció rendezője Bandura Tibor bábszínész, aki először vállalt rendezői feladatokat, látványtervezője pedig Bandura Emese, aki a bábszínészet mellett már sokadik alkalommal tervezte a jelmezeit és díszleteit bábelőadásnak.
Az előadás szereplői Kófity Annamária és Nagy Tamás, zenészekként pedig Fehér Róbert Benjámin és Bandura Tibor működnek közre.
Jegyek kaphatók az Északi Színház Horea utcai jegypénztárában, a Biletmaster.ro-n, illetve az előadás előtt a helyszínen.
A Műcsarnok abban a reményben vette fel idei programjába az Übü király drámához köthető, élményszerű ugyanakkor informatív tárlatát, hogy az a kánont szélesíti és bizonnyal „művészetet művészettel csináló” kiállítás. Új kutatásokat prezentál: látványos módon.
Bandi András Zsolt. A huncut-mosolyú, kócos szemöldökű, a vérprofi, a maximalista, az igazi nagy tehetségű színész, s az igazán emberséges ember, akinek mindenkihez van pár kedves szava, vagy egy humoros beköpése.
Antal Csaba indulásakor, a '70-es, '80-as években kialakult két kőszínházi iskola – a kaposvári és a szolnoki műhelyek – praxisával meghatározó módon hatott a színház művelőire és közönségükre.