Színházak
Pesti Színház
Titus Maccius PlautusA hetvenkedő katona
- Ostromváry GyőzőkatonaCsőre Gábor
- Morzsarágóa parazitájaTelekes Péter
- Gyürkőc Ferimost Ostromváry személyzetébenMészáros Máté
- Vendégbaráthi Mártonephesusi öregemberDengyel Iván
- CselényiOstromváry szolgájaMolnár Áron
- Partíciaathéni lány, aki Hajó-Vontághot szeretiBata Éva
- Hajó-Vontágh Gáborathéni fiú, aki Partíciát szeretiGéczi Zoltán
- Csúcsdombi CsillaprostituáltBartsch Kata
- Milf RamónaCsúcsdombi Csilla szolgálónőjeRéti Adrienn
- FiúVendégbaráthi szolgájaGere Dénes Ákos
- AsszonySzatmári Liza
- rendezőSzőcs Artur
- díszlettervezőBoros Lőrinc
- jelmeztervezőHorányi Júlia
- dramaturgDeres Péter
- fordítóKarsai GyörgyTérey János
- ügyelőTóth Péter
- súgóÁdám Dorottya
- a rendező munkatársaVárnai Ildikó
Egy furfangos szolga a legváratlanabb pillanatokban és a legügyesebb cselekkel tesz keresztbe gazdájának, a hetvenkedő és gőgös katonának. Ám nemcsak a saját érdekében taktikázik: meg kell mentenie egy fiatal pár szerelmét. Ezzel egy olyan játékos sokszög alakul ki, és olyan kalandok kezdődnek, hogy csak kapkodjuk a fejünket, és fogjuk a hasunkat. Egy biztos, a szolgának gyorsan kell cselekednie, mert az idő rohamosan fogy, és a katona egyre elviselhetetlenebb.
A római komédia nagymesterének, Plautusnak a művei már születésük idején is különlegesnek számítottak metsző humorukkal, kalandos, csattanós szerkesztésükkel, remek párbeszédeikkel, korukat megelőző, szinte modern szemléletükkel és kegyetlenül pontos emberábrázolásukkal. Plautus páratlan nyelvmester is volt, szinte tobzódik a nyelvi játékokban, tréfás fordulatokban.
Ezért nagyszerű, hogy A hetvenkedő katona a bravúrosan verselő kortárs költő, Térey János új, bravúros fordításában kerül színpadra.
Plautus sodró lendületű bohócjátékát a fiatal, tehetséges rendező, Szőcs Artur állítja színpadra. Reményeink szerint az önfeledt szórakozás mellett sikerül ráirányítanunk nézőink figyelmét az antik drámairodalom örök értékeire, gazdagságára is:
"Jó lenne új tartalmat, értelmezést kínálni azoknak, akiknek ismerősen cseng ez a cím: A hetvenkedő katona. És jó lenne, ha a nézők egy kortárs szerző nevét keresnék a színlapon az előadás után. Ha pedig később utánanéznek a kornak, a szerzőnek, akkor sikerült olyan élményt nyújtani nekik, amiért érdemes esténként 7 órakor fölmennie a függönynek.” (Szőcs Artur)
2013. 03. 09.